Results 1 to 13 of 13

Thread: Deschidere Fan Club N2NNU

membru al forumului yo3gdi's Avatar

Deschidere Fan Club N2NNU

Propun un sondaj foarte interesant. La o asemenea personalitate vibranta ca cea a domnului Sandbrand (e romanesc, nu va uitati urat) se cere un club de sustinatori. Eu propun sa votati :
    1. da -daca personajul va aduce un plus de cunostiinte si va binedispune prin inscrisurile si comentariile sale din spatiul virtual;
    2. nu - daca personajul va aduce un minus in cunostiinte prin scrierile sale psihosavante cu iz de conspiratie ezoterica si va consterneaza prin jignirile si invectivele aduse partenerilor de dialog ...tot in spatiul virtual.
    Acest sondaj il declar inchis la data de 1 decembrie 2011 ora 00.00 urmand ca apoi, rezultatele sa fie facute publice iar ,,adrisantul" incunostiintat despre existenta lui . Chiar daca pare o gluma, eu voi trata prezentul sondaj cu foarte mare seriozitate (deja caut sediu...social ) . Asa ca ...poftiti la alegeri !

Crocodil yo3ihg's Avatar

Re: Deschidere Fan Club N2NNU

nu

membru al forumului

NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU ??? ??? ??? ??? ???
    Yaesu ft 897, Wouxun KGUVD-1P,Motorola GM300 UHF, Motorola GP300 VHF si UHF, Kenwood tk 705d,Kenwood tk 880 Diamond x510,Longwire , Dipol multiband, ML145, Maxrad 2m mobila / lambda si 1/4 lambda, Maxrad 70cm mobila l/4

membru al forumului

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

yo9fmp yo9fmp's Avatar

NU!
    Personajul acesta imi aduce un minus in cunostiinte prin scrierile sale psihosavante cu iz de conspiratie ezoterica si ma consterneaza prin jignirile si invectivele aduse atat mie cat si partenerilor de dialog.
    I-am atras atentia,respectuos-de mai multe ori sa nu mai ne intrerupa discutiile privind subiecte interesante,dar mi-a raspuns (ca si altor useri)prin folosirea de invective sau aprecieri calomnioase.

NU vreau sa se mai repete aceste experiente neplacute!

radioamator yo3hjv's Avatar

Votul este usor tardiv Cristi! La cate a facut pe aici, deja i s-a aplicat "ban" - restrictie de a posta.
    Tocmai cand ma gandeam sa ridic acesta interdictie, considerand ca a invatat ceva, domnia sa a demonstrat de ce este capabil.
    Distanta fata de "zero" (multime vida) este doar exemplificarea lui "asa nu".
    Evident, "nu".
    Adrian
    YO3HJV - dar as vrea cu patru litere!
    http://yo3hjv.blogspot.com

membru al forumului yo3gdi's Avatar

Votul este usor tardiv Cristi! La cate a facut pe aici, deja i s-a aplicat "ban" - restrictie de a posta.
    Tocmai cand ma gandeam sa ridic acesta interdictie, considerand ca a invatat ceva, domnia sa a demonstrat de ce este capabil.
    Distanta fata de "zero" (multime vida) este doar exemplificarea lui "asa nu".
    Evident, "nu".
    Nu este de loc tardiv. Ce, la tine la tribunal, juratii delibereaza inaintea faptelor??? Poate noi gresim, poate omul are dreptate . Eu nu am glumit cand am spus ca ar trebui sa ii fie repermis accesul aici; poate omul incearca sa ne comunice iar noi nu il putem receptiona. Scopul acestui sondaj este de a vedea parerea cat mai multor radioamatori vis a vis de postarile dumnealui, cu siguranta vor fi voci din ambele tabere . II voi trimite pe 2 ianuarie tot continutul acestui topic, indiferent de rezultate. Am creeat un topic si in radioamator.ro cu link aici pentru a anunta aceasta intentie, mi se pare acest forum mai lejer decat cel de la radioamator.ro; voi posta acolo si acest comentariu pentru a nu lasa loc de interpretari . Las votarea sa se desfasoare, pentru alte comentarii astept raspunsuri in p.m. sau mail .

A, cum doresti...
    Libertatea de expresie asa cum este ea garantata de diverse constitutii are niste limite.
    Domnul Sandbrand, A L E X cum este el cunoscut pe acest forum (are muuulte identitati pe muuulte forumuri!) este un personaj care nu are ce cauta pe aici.
    A avut sanctiuni, a ales sa isi pastreze felul de a fi, a ignorat avertismentele (unele mai subtile, altele directe) s-a expus la sanctiunile din Regulile acestui forum.
    Nu poti intra in casa cuiva si acolo sa scuipi pe jos, sa spargi seminte, sa spui despre gaza ca e nesimtit samd fara sa ti se dea o palma peste ochi.
    Cine doreste sa "corepondeze cu dl. Sandbrand o poate face, atat pe alte forumuri, pe site-ul personal cat si pe ici pe colo prin marea internautica!

A, uitasem! Unul din motive era si asumarea multiplelor identitati pe acest forum...
    Si am si pierdut o gramada de timp cu el.
    Adrian

VE3GNO ex YO3GJC yo3gjc's Avatar

Dragilor,
    de ce va pierdeti timpul pretios cu probleme ce tin in principal de resortul medical. Sunt atatea lucruri de facut in loc sa pierdem timpul si spatiu pe hdd-ul serverului. Sa fim seriosi, cel mai frustrant lucru pentru el este ignoranta, orice tentativa sau initiativa de a-l pune in lumina forumului il va "mobiliza" sa persevereze in atitudine aici sau in alta parte. Cu riscul sa ma repet oamenii de genul asta trebuie ajutati si sprijiniti sa-si rezolve problemele medicale...sunt oameni chinuiti, cu suferinte.
    [quote author=yo3gdi link=topic=4618.msg26212#msg26212 date=1321546491]
    Propun un sondaj foarte interesant. La o asemenea personalitate vibranta ca cea a domnului Sandbrand (e romanesc, nu va uitati urat) se cere un club de sustinatori. Eu propun sa votati :
    1. da -daca personajul va aduce un plus de cunostiinte si va binedispune prin inscrisurile si comentariile sale din spatiul virtual;
    2. nu - daca personajul va aduce un minus in cunostiinte prin scrierile sale psihosavante cu iz de conspiratie ezoterica si va consterneaza prin jignirile si invectivele aduse partenerilor de dialog ...tot in spatiul virtual.
    Acest sondaj il declar inchis la data de 1 decembrie 2011 ora 00.00 urmand ca apoi, rezultatele sa fie facute publice iar ,,adrisantul" incunostiintat despre existenta lui . Chiar daca pare o gluma, eu voi trata prezentul sondaj cu foarte mare seriozitate (deja caut sediu...social ) . Asa ca ...poftiti la alegeri !
    [/quote]
    Gavarit retardanie radiostantzia IgrecOlgaTroicaGalinaIvancratchiTzentr

membru al forumului

nu
    Yaesu FT-897D, Magiksun UV-3R,
    Procesor Dinamic BEHRINGER MDX2600,
    Monacor DM-55 microphone

Moderator yo3fwl's Avatar

Clar este de compatimit, chiar nu are nici o vina, parerea mea.
    Cum spunea un bun prieten, sunt oameni care s-au nascut batrani!
    Poate viata l-a inrait asa de rau, cu toate ca nu este o scuza.
    Din cauza asta nu stie ca din 23 de milioane de locuitori ai acestui colt de rai, marea majoritate am stat cel putin sapte ani acasa, am avut bunici care sa ne invete ce este bine si ce nu, chiar daca parintii nostrii lipseau cu saptamanile fiind la munca in diverse locuri unde se ctitorea viitorul de aur al tarii.
    Poate nu stie ca marea majoritate nu aruncam gunoaie pe strada, nu scuipam, nu dam gauri cu percutorul in miez de noapte spre deliciul vecinilor, nu ne imbatam in fiecare seara cu baietii la coltul blocului si apoi sa ne luam familia la omor, am invatat si invatam in ciuda celor ce vor ca tara asta sa fie populata de inculti si analfabeti.
    Ca ne luam prietenii asa cum sunt ei, cu bune si rele fara sa-i judecam de ce si cum, ca nu ne este rusine cu nimic din ce ne inconjoara si ca marea noastra majoritate au pus umarul si am realizat cate o farama din ce scuipa el acum.
    Ca am stat aici, poate de fraieri, poate din alte motive, dar nu ne scuipam intre noi ca suntem o natie de hoti, si lenesi.
    Suntem o tara de oameni normali, populata de oameni normali ca in orice alta tara, ne crestem copii asa cum am fost si noi crescuti, sperand ca invatamintele primite de la noi sa ii impiedice sa devina unul ca el.

Radioamator

Nu! Si ii sugerez schimbarea cifrei din indicativ din 2 in 0 (zero) pentru a sugera valoarea "domniei" sale.

Cu riscul de a supara pe toata lumea, subiectul se inchide si inchis ramane.
    Sunt alte lucruri mai interesante de discutat pe un forum.
    Adrian

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)